№5 КАРПЕЦЬ Дмитро Карпович

= хутір, ...дворища ...люди =

Модератор: KlusAN

№5 КАРПЕЦЬ Дмитро Карпович

Сообщение valvic » 05 фев 2013, 21:23

дворище №5
ИзображениеКАРПЕЦЬ Дмитро КарповичИзображение

На зазначеному дворищі проживав Карпець Іван та його дружина Лукія, їх діти - Омелян (потім відселився в дворище №3), та Федот, (який потім відселився в дворище №4) а також та син Карпо, який залишився проживати на зазначеному дворищі.
:( Карпо був одружений на Марфі. У Карпа і Марфи був син Дмитро.
Дмитро одружився на Клюс Ганні Яківні (це з дворища № 32, від "Цвиків").
:idea: ..Діти Дмитра Карповича та Ганни Яківни - Катерина, Людмила, Ольга та Іван.
Катерина та Іван проживають в Херсонській області.
:arrow: Людмила проживала в Гадячі (померла в 2000 р.),
:arrow: :arrow: Ольга проживала в м. Суми (померла в 2012 р.).
Карпець Карпо Іванович загинув в роки Великої Вітчизняної війни.
Дворище було продано сім’ї Клюс Ніні Дмитрівні (до цього вона проживала на дворищі № 19).
З часом вона переїхала на постійне проживання до села Саї.
На даний час в садибі ніхто не проживає.

Складено 06.02.2013. Автор довідки: Клюс А.М.
==================
:!: Історія подвір"я та його жителів підлягає уточненню,
розширенню редагуванню та доповненню...
Запрошуємо до співбесіди усіх небайдужих...
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №5 КАРПЕЦ Дмитрий Карпович

Сообщение valvic » 09 фев 2013, 18:43

:?: Щодо Дмитра Карповича (Карпця): - наскільки я розуміюсь, він був єдиною людиною чоловічої статі, який на фермі був ..."дояром",мається на увазі - доїв корів... я не помиляюсь???
:idea: Що стосується сина Дмитра Карповича - Івана. ...Він трішки (на два роки) молодший від мене. До речі, під час мого весілля в 1977 році Іван Дмитрович був у мене СВІДКОМ....
:arrow: Щодо Ольги Дмитрівни(царство небесне), вона була у мене піонервожатою, ....вона десь років на чотири від мене старіша...
viewtopic.php?f=64&t=93
================
:!: Пам’ятаю розбудову нового дворища (будинку) в цьому дворищі ( десь 1963-65 роки)... О!!!. скільки радості в сім’ї було!!!. Чому я це пам’ятаю ???
Дворише Карпців знаходилося як раз біля стежки, по якій ми зі школи поверталися. А по дорозі зі школи ми (дітлахи), лазили скрізь, де треба, а де і ні...
А тут будівництво іде... цікаво ж полазити по новостройці...
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №5 КАРПЕЦ Дмитрий Карпович

Сообщение KlusNN » 09 фев 2013, 21:55

Про цю Людину ( надруковано з великої літери - це не випадково) можна говорити дуже всього багато і все буде лише хороше. В Дмитра Карповича був чудовий склад характеру, адже він багато пережив труднощів у своєму житті та, мабуть, найбільше - на війні. Якщо не помиляюся, воював він в артилерійських військах, але нам, пацанам, про це розповідав не завжди з великим ентузіазмом. А ще умів грати на гармошці. Нехай і не виконував складні рапсодії, але мелодії, які піднімали настрій вишукував на "басах і голосах"... скажу і так, що багатьох навчив грати в шахи, а ще ми в нього були спеціально не помічені, коли одного разу пізнього вечора все ж таки "засвітилися" в яблуневому садку, який був найкращим на той час по всім хуторі....
KlusNN
Гость
 

Re: №5 КАРПЕЦ Дмитрий Карпович

Сообщение valvic » 09 фев 2013, 23:08

:!: Вы абсолютно правы, Николай Николаевич!!! Как-то фронтовики не очень любили рассказывать о войне. Да и мы, как-то не особо надоедали.... Вот сейчас Вам и приходится "Золотые россыпи..." по крупинке собирать. Вот... нам бы УМА, ...ЖЕЛАНИЯ... да так -этак лет на двадцать назад... Но, увы, увы, увы... Вот и я "Сказки" рассказываю... но об этом в ...сказочном разделе...
===========
...А насчет яблонь, то Вы правильно касательно Сада заметили!!! В детстве, осенью помню ... воровать лазили... эти яблока!!!
Главное, что запомнилось, что с нами воровать эти яблока лазил и малолетний Ваня Карпец (!!!???!!!). ... за кампанию лазил... ради интереса и приключений. Но в случае "пеленгации" нам то было куда удирать... а вот ему??? - прямо таки "...в пасть зверю".
:oops: ...Там не столько того ВОРОВСТВА в этих яблоках было!!! ...как ПРИКЛЮЧЕНИЙ ... и попутно- вреда от обломанных плодоносящих веток...
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №5 КАРПЕЦЬ Дмитро Карпович

Сообщение KlusAN » 02 янв 2014, 20:36

Изображение(зправа - наліво)
КАРПЕЦЬ Іван Дмитрович
ТКАЧЕНКО (Карпець) Ольга Дмитрівна
КЛЮС Анатолій Миколайович
фото: літо 2012 року
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №5 КАРПЕЦЬ Дмитро Карпович

Сообщение KlusAN » 05 авг 2015, 20:14

Недавно відбулася тел. розмова з Капрцем Ів. Дм. Він передає всім карпців"янам привітання та найкращі побажання.
Крім цього він доповів, що на початку 19 століття в Карпці прибув козак- переселенець з Черкасської обл. - Карпець Терешко з дружиною. В цій сім"ї були діти, в тому числі- Іван.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №5 КАРПЕЦЬ Дмитро Карпович

Сообщение KlusAN » 06 авг 2015, 07:03

Карпець Карпо Іванович загинув в листопаді 1943р. при звільненні столиці України від німецько-фашистських загарбників. Покоїться в братській могилі воїнів визволителів м. Київ на Байковому кладовищі.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №5 КАРПЕЦЬ Дмитро Карпович

Сообщение Ганна » 06 авг 2015, 19:45

Легенду про козака я слышала, но хотелось бы удостоверится, что это так и было.Откуда такие даные, хотелось бы по подробней.Если есть имя, значит есть и достоверный источник,хочется верить,что продолжение последует.
Ганна
Пользователь
 
Сообщений: 164
Зарегистрирован: 03 апр 2014, 14:56
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Re: №5 КАРПЕЦЬ Дмитро Карпович

Сообщение KlusAN » 07 авг 2015, 06:28

Источник "легенды"- Карпець Иван Дм. (его "консультант"- родная сестра -Екатерина.)
Наверное, могут быть "подтверждением" захоронения дв.5. Иван каждый год "грозится" приехать и "изучить" эти святые места. Но не получилось и в этот год. А дальше архивы, но "текучка заедает" и мне лично туда никак не добраться.
Так что пока меня порадовало: "Я ТОЖЕ СЛЫШАЛА ЭТУ ЛЕГЕНДУ". Спасибо!
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №5 КАРПЕЦЬ Дмитро Карпович

Сообщение KlusAN » 10 авг 2015, 19:27

Цікаво знати, по якій причині - Дмитро Карпович став - ДОЯРОМ.
Річ в тому, що після 10 класів школи його дочка - Людмила, по роспорядженню голови колгоспу Бойка Ів. М., одержала призначення на ферму- дояркою.
Для всих в цьому нічого страшного не було. Але Дмитро Карпович все оцінив по своєму, по батьківські. Здоров"я Людмили позволяло за допомогою доїльних апаратів виконати основну роботу, а "чорнова" робота- ("тягать" бідони 40 л. з молоком, корзини з силосом і т.д.) це вже для неї було не під силу.
Дмитро Карпович пішов на прийом до голови колгоспу і запрпонував свою кандидатуру на місце своєї дочки. В свою чергу він попросив - Людмилу відправить від колгоспу на навчання в с/г інститут.
Так був найдений розумний компроміс. Дмитро Карпович- ДОЯР, успішно виконував ці обов"язки десятиріччями. Людмила- старанно вчилася і багато років працювала агрономом в рідному колгоспі.
( Фрагмент виступу дочки Дмитра Карповича - Ольги на Конгресі 2010р.).
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

След.

Вернуться в КАРПЦІ- історія жителів

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron