№14* КЛЮС Ганна Костовна

= хутір, ...дворища ...люди =

Модератор: KlusAN

№14* КЛЮС Ганна Костовна

Сообщение KlusAN » 30 май 2013, 19:58

дворище №14
ИзображениеКЛЮС Ганна КостовнаИзображение

СКОРОЧЕНА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:
Дворище збудував Клюс Петро (дід Ганни Костовни).
У Клюса Петра з дружиною були діти:
Григорій, Костюн, Тетяна, Явдоха, Оришка.
Григорій після одруження відійшов з двору батька по сусідству (див. опис . дв. 15).
Тетяна вийшла заміж за Клюса Овсія ( див, опис дв. 9).
Явдоха та Оришка вийшли заміж і виїхали за межі нашого населеного пункту.
Костюн одружився на Оксені із х. Жогли Саївської с.ради. Ця сім"я залишилась проживати на подвір"ї свого батька ( буд.14). Про життя цієї родини росповідає дочка діда Костюна та баби Оксені- Ганна Костовна(1924р.-2013р.) в одній із серій " Золотих розсипів х.Карпці". Крім того на нашому форумі були повідомлення раніше про зустрічі з Ганною Костовною, як бувшою самою старішою(88років) жителькою Клюсів-Карпців.
Заміж Ганна Костовна не виходила, але в лютому 1955р. у неї народилася дочка - Оля.Батько Олі - Крамаренко Андрій із с.Саї.
Ольга вийшла заміж за Моргуна Петра Івановичав с. Василівка.В цій сім"ї народилися та виховані п"ятеро дітей. Сини-Сергій, Віталій, Олександр. Дочки-Оля та Марина. Ольга Андрійовна нагороджена всіма атрибутами МАТЕРІ ГЕРО ЇНІ.
В 2005р. Ганна Костовна переїхала до своєї дочки Ольги в с. Василівку, а в 2013 р. її не стало. Покоїться Ганна Костовна на кладовищі с. Василівка.

На даний час в дворищі ніхто не проживає (та і дворища фактично немає, руїни).
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №14* КЛЮС Ганна Костовна

Сообщение KlusAN » 03 янв 2014, 20:38

ИзображениеИзображениеИзображение

Фотографії дворища (зліва-направо)
Фото 1.Дорога, що проходить між садибами Клюс Ганни Костівни та Клюс Івана Івановича. Це фактично був єдиний проїзд з дороги ("окружної") до поля, що знаходиться мід Клюсами та Бригаднім ставком (...до 1959 року там ліс був...)
Фото 2.Це все, що засталося від Будинку дворища, в якому проживала КЛЮС Ганна Костівна..
Фото 3. Зарослі подвір"я. Щось там видніється, ...щось там промелькає ... в розвалинах...
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №14* КЛЮС Ганна Костовна

Сообщение KlusAN » 23 апр 2015, 20:46

Дід Костюн женився на Оксені у якої уже була дочка- Наталка (1915 р.н.).
Мені невідомо, хто був її батьком, але я знаю, що по батькові вона була Дмитрівна.
Наталка Дмитрівна виходила заміж за Валюха Івана Даниловича (дв.49). Це дядько Василя Макаровича. Іван Данилович загинув в роки Великої Вітчизняної війни. Вдова, тітка Наталка, не стала жити в подальшому в дв.49 і перебралася в "пусте" дворище №8, рядом з своєю рідною тіткою- Тетяною, яка на той час проживала в дв.9.
Пізніше вона виходила заміж в х. Цвітуще (Беївської сільради) і перебралася на постійне місто проживання до свого чоловіка. Після смерті чоловіка в х. Цвітуще практично не залишилось жителів і тітка Наталка купила дворище в х. Мельники у Пономаренка Андрія Панасовича та Явдохи Пктрівни- Вчителів Саївської середньої школи, які виїхали проживати в с. Саї.
В х. Мельники Наталка Дмитрівна жила до своїх останніх днів. Вона покоїться на кладовищі х. Мельники.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.


Вернуться в КАРПЦІ- історія жителів

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron