№ 17* КЛЮС Марія Яківна

= хутір, ...дворища ...люди =

Модератор: KlusAN

№ 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение KlusAN » 31 май 2013, 20:51

дворище №17
ИзображениеКЛЮС Марія ЯківнаИзображение

Будинок будувався "Алехтонами" для молодого подружжя - Клюса Івана Галактіоновича (буд. 16.) та його дружини.
У цього подружжя були діти:Данило, Секлета, Панас і Михайло.
Секлета вийшла заміж за межі Клюсів - Карпців.
Данило, після одруження,був відселений через ярок в побудований новий будинок (див. опис дв.19).
Панас, після одруження, був відселений по сусідству в побудований новий будинок (див. опис дв.18).
Михайло після одруження на Клюс Марії Яківні з буд.32 залишився проживати на дворищі батька(дв.№17.) Михайла Івановича мобілізували на Велику Вітчизняну війну з якої він не повернувся. Дітей у діда Михайла та баби Маньки не було,але баба Манька виховувала свою племінницю- Карпець Людмилу Дмитрівну(дв.№5) Люда проживала разом зі своєю тіткою, по крайній мірі в шкільні та інститутські роки.
Іван Галактіонович та його дружина покояться на родовому кладовищі "Алехтонів".
Марія Яківна (1910р.- 1981р.) покоїться на кладовищі с. Саї.
Від дворища №17 нічого не зосталось.

Автор довідки Клюс А.М, 31.05.2013
Фактура підлягає уточненню.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение KlusAN » 08 фев 2016, 21:27

Зі мною на звя'зок вийшов онук Клюс Секлети Іванівни(дв.17) - Шостак Іван Володимирович, уроженець с. Нестеренки Саївської сільради, житель м. Лебедин. Він повідомив, що його бабуся Секлета (дв.17) виходила заміж в с. Нестеренки за Гришко Івана (по батькові не відомо).
В сім'ї діда Івана та баби Секлети було два сина: Яків( старший) та Володимир(молодший,майбутні батько Івана Шостака).
Яків був одружений і проживав з своєю сім'єю в м. Курськ, Росія.
Гришко Володимир Іванович одружився на Гришко(Шостак) Катерині Степанівні, уроженеці с. Хорол, Василівської сільради. Ця сім'я проживала разом з дідом Іваном в с. Нестеренки.
В сім'ї Гришка Володимира та його дружини- Катерини, народився син- Іван. На жаль, сімейне життя цієї пари не склалося , сім'я роспалася.
Катерина Степанівна , після розлучення, повернула собі і своєму синові прізвище Шостак.
Шостак Іван Володимирович звертається до всіх форумчан, особливо до уроженців с Нестеренки, з проханням- повідомити на форум любі факти пов'язані з родиною його дідуся- Івана Гришко. Також любу інформацію можливо надати Іванові Володимировичу зателефонувавши на його особистий моб. тел. 050 102 26 07.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение KlusAN » 10 фев 2016, 17:16

Гришко Володимир Іванович(23.04.1938р.-20.06.2008р.).
Народився в с. Мар'янівка (Нестеренки). З 1958р. до 1976р. проживав в м. Курськ, Росія. З 1976р. і до останніх своїх днів проживав в Республіці Комі, Росія.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение KlusAN » 11 фев 2016, 16:42

Шостак Іван Володимирович одружений на Шостак(Шевченко) Лідії Григорівні, урожениці с. Василівка Роменського р-ну.
В цій сім'ї 9(дев'ять) дітей: Ангеліна,Володимир,Святослав, Ярослав, Шехіна, Григорій,Амос, Софія та Олександр. З(троє) навчаються в Лебединському пед. училищі, 4(четверо)- навчаються в школі.
По програмі Президента України для цієї сім'ї від держави виділено дім (в часному секторі, м. Лебедин) з землею, як багатодітній родині.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение KlusAN » 24 фев 2016, 21:27

23.02.2016р. в м.Лебедин відбулася зустріч з нащадками Гришко(Клюс) Секлети Іванівни, яка народилася і виросла в дв.17
В теплій, дружній, родинній обстановці мене приймала, як поважного гостя-родича, родина Шостака Івана Володимировича Це онук бабусі Секлети. Активно бесіду підтримувала Шостак Катерина Степанівна(невістка бабусі Секлети, мама Ів. Шостака).
Пригадували різні події життя- буття х. Клюси, с.Нестеренки.
Привожу деякі факти життя родини бабусі Секлети в Нестеренках, за спогадами її невістки- Катерини Шостак:
1. Бабуся Секлета, та її чоловік Гришко Іван народилися в кінці 19 століття.
2. Гришко Іван був із заможньої сім'ї. Його родину розкуркулили. По цій причині пізніше сім'я бабусі Секлети жила бідно.
3. Катерина Степанівна зі своїм майбутнім чоловіком, Гришком Володимиром Івановичем, познайомилася на "вихалці". "Вихалка" була в с. Савониха.
4.Реєстрація шлюбу цієї пари проходила в сільраді с. Василівка на початку 1958 року.
5. В селі Нестеренки була майстерня де проводили ремонт і пошив одягу. Гришко Іван часто здійснював ремонт швейних машинок в цій майстерні. Він же дублив шкіри, шив взуття.
6. Дідусь Іван був людиною з вадами слуху. По цій причині в 1956р. він потрапив в ДТП. Після чого він пішов з життя.Покоїться в с. Нестеренки.
7. Бабуся Секлета останні дні свого життя проживала в м.Курськ.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение grishko » 27 фев 2016, 12:27

Я щиро вдячний моєму брату в четвертому поколінні - Клюс Анатолію Миколайовичу, що він мені розповів про моїх 163 родичів, по лінії мого батька Гришко Володимира Івановича і при цьому передав мені схему родовіду, з помітками,поясненнями, особистими даними ,тощо.
Також виражаю подяку адміністрації форуму,в особі Валюх Віктора Миколайовича, за те що включили мене до списку осіб,які мають право на участь в данному сайті.
Користуючись такою нагодою бажаю розмістити маленьку інформацію з життя мого батька,про що він особисто мені розповідав:
"... На той час,коли вони жили в х.Несторенки, були податки і примушували здавати курячі яйця.А у них не було курей.Ходили в магазин,купували яйця і сдавали відповідну норму. Батько говорив,що він хитрив - маленькою голкою робив дірочки в яйці і висмоктував рідину,а неповне яйце здавав в перемішку з повними. А коли був голод у 1947 році,то він наливав у пляшку води, непомітно залазив на поле і там їв зерно і запивав водою. Поля охороняли - їздив верхом представник влади і батькові приходилось ховатися від нього. Так і вижив в той скрутний час".
Аватар пользователя
grishko
Пользователь
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 27 фев 2016, 10:36
Откуда: м. Лебедин, Сумської обл.
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение valvic » 27 фев 2016, 12:47

Що стосується РЕЄСТРАЦІЇ. Моя допомога була не дозвільною, а суто ТЕХНІЧНОЮ. Реєструються люди на Форумі виключно за своїм ВЛАСНИМ бажанням. В цьому немає ніяких застережень, або перепон. ... ну а ТЕХНІЧНО допомогти, це вже інша справа...
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение grishko » 27 фев 2016, 18:17

Фотографії від
ШОСТАКА Івана Володимировича

ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение

ОПИС ФОТОГРАФІЙ:
( зверху до низу)
ВЕРХНІЙ РЯД: (зліва-праворуч)
Фото 1.- ШОСТАК Іван Володимирович;
Фото 2.-Мой отец Гришко Владимир Иванович (сын Гришко Ивана и Гришко (Клюс) Секлеты Ивановны), моя мать и жена Гришко Владимира - Гришко (Шостак) Екатерина Степановна и я - Иван, их сын.
Фото весна 1959 год,х.Нестеренки.
Фото 3.-Моя бабушка Гришко (Клюс) Секлета Ивановна на переднем плане фото,идет впереди траурной процессии. Сзади за ней - мой отец Гришко Владимир Иванович. В правой руке держит шапку. Это были похороны моей прабабушки Шостак Екатерины (мать моего деда Шостак Степана,который отец моей матери). 1958 год. На Пасху.
НИЖНІЙ РЯД: (зліва-праворуч)
Фото 1.- Мой отец Гришко Владимир Иванович со своим внуком (а моим сыном Володей) в своей квартире в гор.Усинск, Республика Коми, РФ. Лето 2004 года.
Фото 2.-: Отец встречает нас с Володей на ж/д вокзале г.Усинск (лето 2004 года).
Фото 3.-: Отец возле машины ЗИЛ-131 с буром. Он бурил ямы для якорей, которыми крепились нефтяные вышки.На этой машине он проработал многие годы, добывая нефть на Севере.
Аватар пользователя
grishko
Пользователь
 
Сообщений: 3
Зарегистрирован: 27 фев 2016, 10:36
Откуда: м. Лебедин, Сумської обл.
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 0 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение KlusAN » 27 фев 2016, 20:15

Я вдячний Івану Володимировичу за предоставлені фото. Всі вони органічно доповнили опис дворища де народилася і виросла Клюс Секлетка Іванівна, бабуся Івана Володимировича.
Іване Володимировичу! Вдобрий путь, на сторінках нашого рідного форуму!
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: № 17* КЛЮС Марія Яківна

Сообщение KlusAN » 04 мар 2016, 20:37

Дружиною Клюса Івана Галактіоновича була Мар'я Пилипівна, 1872р.н.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

След.

Вернуться в КАРПЦІ- історія жителів

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron