№15* КЛЮС Іван Іванович

= хутір, ...дворища ...люди =

Модератор: KlusAN

№15* КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusAN » 04 июн 2013, 21:30

дворище №15
ИзображениеКЛЮС Іван ІвановичИзображение

В народі, в середині 70-х років 20-го століття це дворище в просторіччі називалося "дворищем баби Ліди".
Дворище було збудовано на початку 20-го століття КЛЮСОМ Петром (з дв. №14 зі своєю родиною для свого старшого сина Григорія.
У Григорія була дружина із заможної сім’ї з хутора Вовки. У батьків вона була одна. Щоб допомогти родині в х. Вовки, Григорій Петрович зі своєю дружиною перебрався в зазначений хутір, а новозбудоване дворище було продане "сиріткам"- КЛЮСУ Івану Григоровичу з дворища №10.
КЛЮС Іван Григорович одружився наВАЛЮХ Лідії Михайлівні( з дворища № 40(в просторіччі її називали "баба Ліда").
У Івана Григоровича та Лідії Михайлівни було два сини:- Іван та Андрій. Сам-же Іван Григорович загинув в роки Великої Вітчизняної війни.
Один син Івана Григоровича та Лідії Михайлівни -АНДРІЙ, виріс та одружився на МАРЧЕНКО Парасці Мефодіївні з хутора Гришки. Купили вони в Гришках подвір’я, де і жив дядько Андрій зі своєю сім’єю. У дядька Андрія та тітки Параски три сини - Іван, Віктор та Олексій. Після смерті, поховали Андрія Івановича в хуторі Гришки. Тітка Параска проживала до 2009 року в Гришках, а потім переїхала в м. Лебедин до свого сина Олексія.
Другий син Івана Григоровича -Іван Іванович більшу частину свого життя провів в Донбасі, працював на шахті. Там, в Донбасі він і одружився на Меланії Павлівні.
У Івана Івановича та Меланії Павлівни була дочка Ліда Іванівна.
З виходом на пенсію Іван Іванович та його сім’я переїхала з Донбасу на проживання в х. Карпці, до баби Ліди (Лідії Михайлівни).
Після смерті Івана Івановича його сім’я знову повернулася до Донбасу, де Меланія Павлівна та Ліда Іванівна проживали, а потім і померли.
Баба Лідія Михайлівна ("баба Ліда") та її син Іван Іванович поховані на кладовищі в селі Саї.
На даний час дворища № 15 не існує, навіть розвалин не збереглося.

Автор довідки Клюс А.М, 03.06.2013
Фактура підлягає уточненню.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение ВитяВ » 05 июн 2013, 20:46

Наскільки я пам"ятаю, у дядька Іванабув автомобіль "Москвич" - старої такої моделі - квадратненький. А в ті часи, у нас в хуторі кажись було взагалі ОСІБ, що мали легкові автомобілі всього дві особи - це Іван Іванович ("бабиЛіди") та у Івана Вікторовича ( це син діда Вихтора-кузнеця)...
=========
Що стосується дочки дядька Івана -ЛІДИ Іванівни. Своєрідна дівчина була.
Для того чтоб посмотреть это сообщение ВЫ должны быть зарегистрированы на форуме.

Словом, своєрідна жіночка була...
Аватар пользователя
ВитяВ
Пользователь
 
Сообщений: 37
Зарегистрирован: 02 июн 2013, 19:02
Откуда: г.Киев, Украина
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusAN » 02 ноя 2013, 18:48

Про родину Клюса Андрія Івановича.
Іван Андрійович(1950р.н.) одружився на Городничій (Клюс) Вірі Степанівні з х. Великий Ліс. В цій сім"ї діти: Іра та Сергій.
Іравиходила заміж за Дмитренка Миколу в.с. Калінінське. У Іри та Миколи два сина: Владислав та Артем. Від тяжкої хвороби в січні 2011р. Іра пішла з життя.Покоїться на кладовищі в с Калінінське.
Сергій одружений на Сафоновій (Клюс) Ірині Іванівні. У Сергія та Ірини син Денис.
Віктор Андрійович (1952р.н.) одружився на Жогло(Клюс) Ользі Васильовні(1954р,н,). В цій сім"ї діти: Олександр(1977р.н.) та Сергій(1978р.н.).
Олександр одружений на Ткаченко( Клюс) Марії Володимировні(1979р.н.). В цій сім"ї діти: Аня (2004р.н.) та Ярослав (2009р.н.).
Сергій одружився на Солод (Клюс) Вікторії Володимирівні. В цій сім"ї дочка Аня (2005р.н.)
Родичі Івана Андрійовича та Віктора Андрійовича проживають в м. Суми.
Олексій Андрійович(1959р.н.) був одружений на Фалько (Клюс) Ользі Петрівні(1958р.-2005р.). Від тяжкої хвороби Оля пішла з життя, покоїться на кладовищі в м. Лебедин. У Олексія та Олі діти: Оксана(1982р.н.) та Андрій(1988р.н.).
Оксана вийшла заміж за Довгопола Олексія. В цій сім"ї син - Максим. Андрій не одружений. Сім"я Олексія Андрійовича проживає в м. ЛЕБЕДИН. Його діти проживають в м. СУМИ.
Олексій Андрійович одружився повторно.Його дружина- Лук"янова Надія.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusAN » 02 янв 2014, 20:04

Изображение"На господарстві..." КЛЮС Іван Іванович
фото 1975 року
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusAN » 02 янв 2014, 21:57

ИзображениеКЛЮС Іван Іванович,
ГЛУШАК (//Попова//, Клюс) Ольга Іванівна
літо, 1975 року
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusAN » 18 янв 2014, 20:10

ИзображениеСвяткування 50 -річчя від Дня народження Клюса Ів.Ів.,(дв.15), літо1973р.
на :фото: -спиною ближній -юбіляр - Клюс Ів.Ів;
лівіше - Валюх Михайло михайлович, дв.40; дальше лівіше (частина обличчя) - Бобко Григорій Федорович, дв.2; дальше зліва направо: Клюс Федір захарович, дв.11; Клюс(Тарасенко) Ганна Федосіївна,дв.11; Клюс Микола Андрійович, дв.10; Карпець(Ковтун) Катерина Оксентійовна, дв.4; Попов Володимир Федорович, дв.24; Карпець Віктор Федотович, дв4; Клюс Федір Васильович, дв20.
...На даний час здравствує Клюс Ганна Федосіївна. Всі решта в різні роки пішли із життя...

ИзображениеСвяткування 50 -річчя від Дня народження Клюса Ів.Ів.,(дв.15), літо1973р.
Справа наліво: 1-й ряд: Клюс ( Трубнікова) Ніна Матвіївна, дв.10; Клюс Меланія Іванівна, дв.15; Клюс ( Тарасенко) Ганна Федосіївна, дв.11;Карпець( Ковтун) Катерина Оксентійовна,дв.4, 2-й ряд:Клюс (Валюх) Христя, дв.16; Клюс Ганна Захаровна дв.24; Авраменко(Клюс) Марія Федотовна дв.16; Клюс Олена Євдокимівна дв.20.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusNN » 18 янв 2014, 20:39

...Дозвольте доповнить коментар до ФОТО зі святкування 50-тиліття Івана Івановича, там - де жіночки... Я думаю що (зліва на право - другий ряд, ті хто на підвищенні...) баба Олена (та 100% впевненості немає), мама Вані Авраменка - тітка Марія; Клюс Ганна Захарівна та баба Христя - мама Авраменко (Клюс) Марії Федотівни... Я так визначився. Але, можливо і не зовсім точно........
KlusNN
Гость
 

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusAN » 18 янв 2014, 20:47

Да,Коля, ти визначився вірно. Я вніс відповідне доповнення.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusNN » 18 янв 2014, 20:49

ВитяВ писал(а):Наскільки я пам"ятаю, у дядька Іванабув автомобіль "Москвич" - старої такої моделі - квадратненький. А в ті часи, у нас в хуторі кажись було взагалі ОСІБ, що мали легкові автомобілі всього дві особи - це Іван Іванович ("бабиЛіди") та у Івана Вікторовича ( це син діда Вихтора-кузнеця)...
=========
Що стосується дочки дядька Івана -ЛІДИ Іванівни. Своєрідна дівчина була.
Для того чтоб посмотреть это сообщение ВЫ должны быть зарегистрированы на форуме.

Словом, своєрідна жіночка була...

В продовженя скажу, що довелося почути...Про Ліду Іванівну... Є такі непровірені дані, що вона працюючи на заводі автомобільному-гігінті в місті Тольятті, в бухгалтерії, зуміла побачити махінації величезних розтрат цілого угруповування. Мов би, кому потрібно допомогла викрити усі ці "діла". Після цього їй і довелося проживати на садибі баби Ліди. Та її відшукували і навіть приїзджали у нас хутір якісь невідомі. Якось Ліда відїхала в обласний центр, говорили - на побачення..... Хто її знав, підтвердять, що була вона досить привабливою, як жіночка. З тієї поїздки вона не повернулася...... А можливо - це чергова легенда, та людина зникла. А можливо - це версія, яка має певні підстави. Єдине, що це не моя вигадка, а все це я почув від тодішніх жителів МОЇХ Клюсів......
KlusNN
Гость
 

Re: №15 КЛЮС Іван Іванович

Сообщение KlusNN » 18 янв 2014, 20:58

А ще подивіться - яка природня якість ЦИХ ЛЮДЕЙ у їхніх посмішках. Нижній ряд, звісно ж, мабуть, і повинні бути такими: вони ж молодші: тут потрібно "тримати марку", тобто, трохи своїми діями-позами показати, які вони солідні.. А ось старше покоління - суцільне: ЩИРІСТЬ...МУДРІСТЬ...ДОСТУПНІСТЬ...ПРОСТОТА...ВІДКРИТІСТЬ ДУШІ... ЛЮДЯНІСТЬ... !!! Ось чого НАМ багатьом чого НЕ ВИСТАЧАЄ в сьогоденні.... Погоджуєтеся ???

( ВСЕ ЦЕ _ В ПРОДОВЖЕННЯ КОМЕНТАРА ДО СВЯТКУВАННЯ ЮВІЛЕЮ, ДЕ НА ФОТО - ЖІНОЧКИ )
KlusNN
Гость
 

След.

Вернуться в КАРПЦІ- історія жителів

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron