№65*. КОВТУН Володимир Савович

= хутір, ...дворища ...люди =

Модератор: KlusAN

Re: №65*. КОВТУН Володимир Савович

Сообщение KlusAN » 14 авг 2015, 17:12

Як повідомляла 16.07. 2013р. Наталья Шалда- Ковтун Савка Олексійович, виховуючись у "Цвиків " навчився шити чоботи. Ходили зі своїм товаришем по хатам і шили чоботи.
Як пригадує Валюх Василь Макарович - у Савки був один настоящий товариш і настоящий помічник- Клюс Іван Максимович.Це рідний менший брат мого прадіда по лінії батька-Клюса Григоря Максимовича.
Вони в цей період ( Савка Олексійович і мої два прадіда) виховувалися в родині "Цвиків".
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №65*. КОВТУН Володимир Савович

Сообщение natali » 13 май 2016, 20:48

Вот интересно! Нашла сайт:
https://pamyat-naroda.ru/
А на нем нашла информацию о своем деде Ковтуне Савке, который погиб на войне, вначале своего призыва. Не знала ни даты смерти, ни точного места, говорили что под Киевом, даже дата рождения у нас ""гуляла" другая, а тут конкретно:
https://pamyat-naroda.ru/heroes/?last_n ... __.__.1900
Ковтун Савелий Алексеевич
Рядовой __.__.1900 Сумская обл., Синевский р-н, с. Марьяновки , Место службы: 232 сд. Донесение о потерях
Умер 28.09.1943 Украинская ССР, Киевская обл., Броварский р-н, с. Б. Дымерка
https://pamyat-naroda.ru/heroes/memoria ... e53435030/
Вот только год рождения у меня вызывает вопрос, интересно: 1900 год???? или 1903 год???? Вот как бы истину узнать.....
А в Журнале боевых действий 232 сд, где воевал дед, на стр. 128 описаны боевые действия и в Карпцях; на страницах 141 -142 - описаны те бои, где был смертельно ранен мой дед.....
https://pamyat-naroda.ru/jbd/150200639/
Аватар пользователя
natali
Пользователь
 
Сообщений: 95
Зарегистрирован: 20 июн 2013, 14:26
Откуда: г. Шостка, Сумская область
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №65*. КОВТУН Володимир Савович

Сообщение KlusAN » 14 май 2016, 08:03

Наталья,добрий день! Дякую за повідомлення.
Перечитавши вищезгадані архіви узнав багато цінного матеріалу. Наприклад, що наші Карпці були звільнені від фашистів 09.09.1943р.
Стосовно року(а можливо і дати) народження дідуся- Савки.
На мою думку, найбільш достовірними даними по цьому питанню, являються записи в церковних книгах. На той час(1900-1903рр.) по жителям наших Карпців записи проводили в МЕТРИЧЕСКОЙ КНИГЕ ВОЗНЕСЕНСКОЙ церкви (виділене- мова російська) с. Капустенці. Така книга зберігається в Сумському обласному архіві. Значить,або в архів направить відповідний запрс. Або доручить сестричці Ліді, щоб вона побувала в архіві і навела справки з цьго приводу.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №65*. КОВТУН Володимир Савович

Сообщение natali » 14 май 2016, 20:36

Дякую, Анатоліє Миколайовичу, за підказку, можливо і скористаємося нею. Мені приємно, що вас зацікавив архів. Мене дуже вразив Журнал боевых действий!!!! Зазначені всі населені пункти, навіть найменші.... За матеріалами архівного Журналу можно створити нову сторінку на нашому форумі, а на самому сайті, як я зрозуміла, можна знайти інформацію про наших земляків, що воювали в роки Великої Вітчизняної. Я знайшла інформацію і про свого дідуся по материній лінії, і рідного брата своєї бабусі по материній лінії, що дослужився до підполковника, двоюрідних братів свого батька (рідних племінників діда Савки), їхні нагороди і записи про подвиги, за які отримали нагороди. Скільки років пройшло, а цікаво і хвилююче!!!
Аватар пользователя
natali
Пользователь
 
Сообщений: 95
Зарегистрирован: 20 июн 2013, 14:26
Откуда: г. Шостка, Сумская область
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №65*. КОВТУН Володимир Савович

Сообщение KlusAN » 15 май 2016, 08:46

Наталья, доброго дня!
Дякую за повідомлення,а ще раз дякую за те, що ти в усьому бачиш "перспективи розвитку".
Я всіляко підтримую ідею відкрити нове ТЕМУ на сторінках Нашого форуму. Базовими матеріалами буде інформація Меморіалу, Подвигу та Пам'яті народу, а ще, я сподіваюсь з'являться спогади та роздуми наших земляків. Для історіі Карпців, нашої історії взагалі це деже важливо.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №65*. КОВТУН Володимир Савович

Сообщение valvic » 15 май 2016, 12:02

Я думаю, це доцільно висвітлювати в окремих темах в розділі"Карпцы-История (разговоры)"
Див. адресний ланцюг:
Список форумов ‹ КАРПЦІ - форум земляків ‹ КАРПЦІ- історія жителів ‹ Карпцы-История (разговоры)

Посилання для переходу: Карпцы- История
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №65*. КОВТУН Володимир Савович

Сообщение natali » 16 май 2016, 20:52

Ну вот, Виктор Николаевич, уже и поговорить нельзя.... :P
А по серьёзному, вы правы... А еще если бы некоторые (имею ввиду себя) достаточно хорошо ориентировались бы во всех разделах Форума... ;)
Аватар пользователя
natali
Пользователь
 
Сообщений: 95
Зарегистрирован: 20 июн 2013, 14:26
Откуда: г. Шостка, Сумская область
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Пред.

Вернуться в КАРПЦІ- історія жителів

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron