№32* КЛЮС Іван Якович

= хутір, ...дворища ...люди =

Модератор: KlusAN

№32* КЛЮС Іван Якович

Сообщение KlusAN » 20 июн 2013, 13:54

дворище №32
ИзображениеКЛЮС Іван ЯковичИзображение

СКОРОЧЕНА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:
================================
Дворище існує з середини 19 сторіччя. В дворищі проживав Клюс Степан з дружиною.В цій сім'ї були дві дочки Параска та Елосовста і син Яків.
Параска вийшла заміж за Валюха Миколу Михаловича з буд.38. Ця сім"я послідовно проживала в буд.42,а потім в буд. 70.
Елосовета вийшла заміж за Клюс Микиту Давидовича (див.опис дв.23)
Яків одружився і залишився проживати на садибі діда-батька №32. У Якова з дружиною були діти-Уляна,Марія,Ганна,Іван.
Уляна виходила заміж за Іваненко Павла Архиповича з дв.25, Клюса Василя Федотовича з дв 29.В цей період тітка Уляна проживала в буд.26,,а пізніше вона вийшла заміж за Валюха Григорія Микитовича з буд.48.
Марія Яківна виходила заміж за Клюса Михайла Івановича (див.опис дв. 17).
Ганна Яківна виходила заміж за Карпця Дмитра Карповича в дворище №5.
==================
Іван Якович одружився на жительниці Карпців- Карпець Олені Панасівні і залишився проживати на садибі свого діда та батька. У цього подружжя були діти: Дмитро та Настя.
Іван Якович був мобілізований на війну. Після війни шлюб цього подружжя був розірваний. Олені Панасівні з дочкою було куплено дворище в х.Мельники Саїввської сільської ради куди вони пересилилися. Син Дмитро залишився з батьком.
Іван Якович повторно одружився на Тарасенко Ользі Гаврилівні з х.Гришки.У цього подружжя діти:Галина та Анатолій.
Дмитро Іванович виїхав в Донбас,там прожив все своє життя,там і покоїться.
Анатолій Іванович після школи та служби в армії в осонвному прожив в Тюмені(Росія).Після виходу на пенсію перїхав в Бєлгород(Росія).В 2012р. його не стало.Форумчани за підтримкою його сім'ї відкрили та ведуть сторінку пам'яті нашого земляка.
Див. посилання: viewtopic.php?f=64&t=87
Ольга Гаврилівна покоїться на кладовищі с.Саї.
Галина Іванівна виїхала в Донбас. Вийшла заміж.До себе вона забрала батька-Івана Яковича.
Іван Якович пішов із життя.Покоїться на кладовищі в Донецькій обл.
На дворищі №32 в даний час ніхто не проживає.

Автор довідки Клюс А.М, 22.06.2013
Фактура підлягає уточненню.
KlusAN
Головний Історик Карпців

Благодарил (а): 0 раз.

Re: №32 КЛЮС Іван Якович

Сообщение KlusAN » 28 июн 2013, 13:55

Значення родини Клюса Ів. Як. (дв.32) для родини Клюса М. А.(дв.10)
Після опису всіх дворищ х. Клюси, я не можу ще раз наголосити, яке важливе значення для нас, всіх хто народився і виріс в дв.№10 ( "Сиріток"), має родина Клюса Івана Яковича дв.32( "Цвиків").
В цьому дворищі прадід Івана Яковича з дружиною опікували моїх двох прадідів: Клюса Григорія Максимовича з 8-ми річного віку, та Івана Максимовича з 5-ти річного віку. По причині того, що ці два малих хлопці в такому ранньому віці залишилися без батьків наш рід, уже більше 150 років, називають "СИРІТКАМИ".
На превеликий жаль, на цей момент, немає відповіді на головне питання - чому ці хлопці опікувалися іменно цією родиною?
Ми, "сирітки", сподіваємося, що це не просто знайомі, або друзі сім"ї мого прапрадіда Клюса Максима, а родичі. Хотілося б надіяться - близькі родичі. Ми, " СИРІТКИ", вижили, виросли, виховалися тільки тому, що були і єсть КЛЮСИ, в даному випадку- батьки Клюса Степана і вся родина " ЦВИКІВ".
Ми завжди будемо їм вдячні за те, що вони подарували нам життя, але по другому в "середовищі КЛЮСИ" бути не може.
Спасибі, добрі люди!
Спасибі, родині " ЦВИКІВ"!!!
Спасибі КЛЮСИ!!!!!
KlusAN
Головний Історик Карпців

Сообщение natali » 12 июл 2013, 21:42

Як я вияснила, мій дід, Ковтун Савка Олексійович, в 4 роки залишився без батька, а згодом і без матері, не зразу, але теж виховувався у Клюса Якова Степановича. Я готую цю історію, повідомлю пізніше. На мій подив, як же все переплелось в наших родинах. А Карпець Олена Панасівна, то рідна сестра моєї бабусі, Ковтун Марфи Панасівни ( дружина Ковтуна Савки Олексійовича).
natali
Пользователь

Сообщение KlusAN » 13 июл 2013, 00:25

Я дуже жалкую, с того приводу,що дуже пізно роспочав цікавитися історією свого роду, а тим більше історією нашого села. Та все таки сподіваюсь знайти відловідь- чому "Сирітки" опікувалися "Цвиками"? Стосовно того, що все у нас "переплелося", то це дійспо так.Чим більше узнаєш,тим більше знаходиш тих "ниточок", які пов"язують НАС, КАПЦІВ"ЯН, в одну славну РОДИНУ!!!
KlusAN
Головний Історик Карпців

Сообщение natali » 13 июл 2013, 18:55

Я, так само, як і Ви, жалкую, що не розпитала покійну бабусю про її родину, зовсім нічого не запитувала батька, поки він був живий... А історію про Діда Савку розповіла на моє прохання в листі тітка Наталка в 1995 році. Лист, на чудо, зберігся до цього часу, я сама про нього забула: шукала одне, а наткнулась на цю історію. Можливо треба більше дізнаватись про родину Цвиків: як жили, чим займались, яке було в них господарство, що чому саме вони забирали до себе сиріт? Від бабусі чула, що Савка наймитував у Цвиків, проте, як писала тітка Наталка, йому там було добре і ніхто його не ображав...
natali
Пользователь

Сообщение KlusAN » 13 июл 2013, 19:59

Спасибі за повідомлення! Під таким кутом зору, як найми, робота ще не велася. Будемо делікатно роспитувать місцевих "аборігенів" і про таке. Хоча зараз можно сказать, що років 150 і раніше(часи опікунства моїх прадідів) родина "Цвиків" жила заможньо. Було велике господарство, "Цвики" мали свій діючий млин. Потрібно багато уточнять.
KlusAN
Головний Історик Карпців

Re: №32* КЛЮС Іван Якович

Сообщение KlusAN » 12 июн 2016, 17:40

Повноправні жителі села Карпці
ИзображениеИзображение

ПРИМІТКА:-Леонід Петрович Клюс народився в дв.19. В 1975р. з батьками перебрався в дв.32, а в 1983р. в дв.5. На момент прибуття Валюха Ів. Д. дв.32 "пустував". З дозволу Клюса Л.П. в нього і заселилися пересеселенці.
KlusAN
Головний Історик Карпців

Re: №32* КЛЮС Іван Якович

Сообщение KlusAN » 20 янв 2017, 05:13

Подальші дослідження історії хутора показали, що в базовому материалідопущена неточність. Мова піде про Клюса Дмитра Івановича. Він, та його родина дійсно тривалий час проживали в Донбасі, але потім переїхали в Крим(м. Судак). Його дружина- Ганна, недавно відзначила своє 80-річчя від дня народження. Дмитро Іванович(1938-1997р.р.) пішов з життя і покоїться на кладовищі м. Судак, Крим.
KlusAN
Головний Історик Карпців

Вернуться в КАРПЦІ- історія жителів