№10* КЛЮС Микола Андрійович

= хутір, ...дворища ...люди =

Модератор: KlusAN

№10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusAN » 07 янв 2013, 13:20

дворище №10
ИзображениеКЛЮС Микола АндрійовичИзображение

СКОРОЧЕНА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:
ИзображениеКЛЮС Микола Андрійович
фото 1973 року.
КЛЮС (Трубнікова) Ніна Матвіївна
фото 1968 року
Изображение
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Генеалогія сімейства КЛЮСІВ

Сообщение KlusAN » 07 янв 2013, 13:21

:!: ПЕРШЕ покоління: Дворище збудував для себе Клюс Григорій Максимович в середині 19 століття. Його активними помічниками у забудові були рідний молодший брат – Іван, дружина – Параска (вона була родом із хутора Гаї, що знаходиться неподалеку від с. Капустинці).
Григорій Максимович остався без батьків у віці 8 років із своїм рідним братом Іваном (5-ти років), через це наш рід називали - "СИРІТКИ". До свого повноліття Григорій Максимович та Іван Максимович росли і виховувались у опікуна - Клюса Степана ("Цвика", буд. 32).
=======
:!: ДРУГЕ покоління: У прадіда Григорія Максимовича з його дружиною Параскою були діти Андрій (1903р.-1943р.), Векла, Марина, Захар, Василь, та Іван.
Векла – вийшла заміж в с.Капустинці за Онопрійча Сергія.
Марина – вийшла заміж в х.Тарасенки, що біля с. Капустенці за Тарасенко Федота Антоновича.
Захар – женився на Парасці Артемівні із х. Гришки. В 1910р. відійшов із дворища мого прадіда Григорія, де і жив із своєю сім’єю до своєї смерті по сусідству (№ 11 – по нашій карті).
Іван, (загинув в період Великої Вітчизняної війни (ВВВ) в 1943р.) – женився на Валюх Лідії Михайлівні. Відійшов від прадіда на дворище, куплене в х. Клюси, через чотири двори (№ 15 по нашій карті).
Василь – женився на Оксені із х. Гаї, прожили три місяці і його мобілізували на війну , звідки він і не повернувся. Його дружина – Оксеня повернулася до своїх батьків в х.Гаї.
Більш детальніше зупинимось на Андрії Григоровичі (так як він проживав з батьком Григорієм на означеному нами ДВОРИЩІ)
Таким чином, КЛЮС Андрій Григорович – женився на Клюс Анастасії Василівні (1903р.-1993р., вона народилася в х. Клюси, будинок № 16). Як зазначалося, Андрій проживав сумісно зі своїм батьком Григорієм Максимовичем. Андрія Григоровича в вересні 1941р. призвали до Червоної Армії, а в листопаді 1943р. на війні він пропав безвісти. Анастасія Василівна, прожила в означеному нами ДВОРИЩІ, до своєї смерті. Похована вона на кладовищі с. Саї.
==========
:!: ТРЕТЄ покоління: У Андрія Григоровича та Анастасії Василівни було четверо дітей: Павло – старший; Микола (1928р.-2006р.), Олексій (1934р.н.), Мотя (1942р.-1983р.).
.....Павло – помер молодим хлопцем.
....Олексій – закінчив Харківський мед. Інститут, тривалий термін працював завідуючим відділення нейрохірургії в Сумській обласній лікарні. З цієї посади і вийшов на пенсію. Женився під час навчання в Харкові на Романенко Антонині Кирилівні, рідні якої жили в с. Ріпки Роменського р-ну, Сумської обл. В даний час Олексій Андрійович та Антоніна Кирилівна проживають в с. Стецьківка недалеко від м. Суми, у них одна дочка – Вікторія, яка закінчила Полтавський мед. Інститут , вийшла заміж за Чернецького Віктора – військового лікаря, спочатку служили в Угорщині, потім на Далекому Сході, а зараз живуть недалеко від м. Москва (Росія). У них двоє дітей : син – Руслан, дочка – Христина.
....Мотя – після закінчення 8 класів школи виїхала в Крим у смт. Ніжнегорьський , де вийшла заміж за Верховода Владислава Костянтиновича . Збудували будинок. У них двоє дітей : син – Віктор , дочка – Маргарита . Владислав і Мотя загинули в автомобільній катастрофі в 1983р. , похоронені в одній могилі в Ніжнегорську. Віктор , Живе в їхньому будинку, одружений, має двох дітей. Маргарита вийшла заміж і проживає в м. Дніпропетровську. Має дочку – Олександру.
...Микола – це уже мій батько. У мого батька – Миколи Андрійовича , першою дружиною була уродженка х. Карпці КАРПЕЦЬ Уляна Юхимівна (1928р. – 2009р.,буд-к №81).
У них народилася дочка Ольга (1946 р.). В даний час Ольга Миколаївна з своєю сім’єю (чоловіком, та сином) проживає в селі Лучка (рядом з м. Тростянцем, Сумської обл.)
Другою дружиною мого батька була ТРУБНІКОВА (КЛЮС) Ніна Матвіївна (1929р.-2007р.). (це моя мама) Вона, уроженка х.Риндіно, Горшешенского р-ну, Курської обл., Росія.
Батько з мамою, в основному, проробили в колгоспі. Довгий час батько був бригадиром в т.ч. і в хуторі Карпці ( читай казку «Гуси мої гуси...»).
...В хуторі Карпці (Клюси) батько прожив все своє життя. Після смерті батька, мама Ніна Матвіївна переїхала в с.Саї до мого молодшого брата Леоніда. Після смерті похована біля батька, на кладовищі с. Саї.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Генеалогія сімейства Клюсів (продовження)

Сообщение KlusAN » 07 янв 2013, 13:22

:!: ЧЕТВЕРТЕ ПОКОЛІННЯ: У Клюса Миколи Андрійовича та Ніни Матвіївни було троє дітей:
Я – Анатолій (старший син), Микола і Леонід (молодші).
....Я, Анатолій Миколайович, після школи в період 1970.-1974рр. навчався в Сумському вищому військовому командному артилерійському училищі. З 1970 року по 1996 рік служив у Збройних Силах СРСР (РФ). Останні 17-ть років працював військовим викладачем на Центральних артилерійських курсах і у Військовій артилерійській академії. З 1996 року по 2006 рік (після звільнення зі Збройних Сил) працював в цивільній сфері. З 1974 року по 2006 рік проживав у м. Ленінград ( Санкт-Петербург), Росія.
На даний час я (Анатолій) проживаю в с. Ворожба, Лебединського р-ну, Сумської обл., військовий пенсіонер. Мої діти: син Юрій (1981р.н.), лікар-стоматолог. Працює по спеціальності. Дочка Аліна (1989р.н.), авіатор-фінансист. Працює по спеціальності. Діти проживають в м. Санкт-Петербург, Росія. Онуки на даний час відсутні.
Мій брат Микола з сім’єю, проживає в смт. Липова Долина. Біля 19-ти років працює в районній державній адміністрації начальником відділу у справах молоді та спорту. Його старший син – Андрій (1981р.н.), проживає і працює в АР Крим, молодший – Микола (1993 р.н.), студент третього курсу гуманітарно-педагогічної академії, факультет фіз.виховання, м. Харків. Проживає разом з батьками. Онуків у мого брата Миколи також поки що немає.
Молодший брат – Леонід, зі своєю сім’єю проживає в с.Саї. Безробітний, займається домашнім господарством. У нього одна дочка – Ніна (це уже п"яте покоління). Вона вийшла заміж за Стешенко Олександра, проживає в с.Панасівка, Липоводолинського р-ну. У Ніни і Олександра два сини.
...НАШЕ БАТЬКІВСЬКЕ ДВОРИЩЕ (буд №10 по карті) в червні 2006 року було продано Кревсун Галині Іванівні...
=========================================
:!: ...Для мене (Анатолія) ГОЛОВНЕ, що є в Карпцях – це люди. Вони ВСІ є особистостями, всі є КУМИРАМИ, якими я завжди пишався, яких я поважаю, з яких я беру приклад для свого життя.
...Карпці – ...це місток в Бадьорах, ....крайня хатина Крайнюка, ....«мочарка», ...клуб (навіть розвалений)… і все- все інше, що доторкується до моєї пам’яті...
...Я не можу без поваги відноситися до нашого дворища. Тут проживало багато поколінь Клюсів (дивись список), розпочинаючи від прадіда Григорія Максимовича і завершуючи моєю племінницею Ніною Леонідівною.
....Тут я народився, виріс, пішов до школи. ...З цього дворища я поїхав поступати до Сумського артучилища. Сюди я на протязі 32 років приїжджав кожного року з Росії у відпустку до своїх батьків, братів, невісток, племінників, сусідів.
....Тут наше родове кладовище…
...Не любити цього місця неможливо... воно навічно закарбовано у моїй пам’яті...
...Це моя Батьківщина.... моя Вітчизна...
===========================================================
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Генеалогічний СПИСОК

Сообщение KlusAN » 07 янв 2013, 13:23

ДОДАТОК.
ГЕНЕАЛОГІЧНИЙ список
осіб, що проживали у дворищі № 10.
родина КЛЮСІВ :

КЛЮС Григорій Максимович
КЛЮС Іван Максимович
КЛЮС Параска.
КЛЮС Векла Григорівна
КЛЮС Марина Григорівна
КЛЮС Захар Григорович
КЛЮС Василь Григорович
КЛЮС Іван Григорович
КЛЮС Андрій Григорович
КЛЮС Настя Василівна
КЛЮС Павло Андрійович
КЛЮС Микола Андрійович
КЛЮС Олексій Андрійович
КЛЮС Мотря Андрійовна
КЛЮС (КАРПЕЦЬ) Уляна Юхимівна
КЛЮС Ольга Миколаївна
КЛЮС (ТРУБНІКОВА) Ніна Матвіївна
КЛЮС Анатолій Миколайович
КЛЮС Микола Миколайович
КЛЮС Леонід Миколайович
КЛЮС (КОВТУН) Катерина Іванівна
КЛЮС Ніна Леонідівна

З повагою Анатолій Миколайович КЛЮС
30 листопада 2012 року
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Семья КЛЮС ... по молодости...

Сообщение valvic » 01 фев 2013, 21:38

Изображение:!: Словом, в Интернете и не то найдешь!!!
На фото изображено семейство Клюс Николая Андреевича
( он крайний справа...)
На руках у него восседает старший сынишка- Анатолий Николаевич...
А вот слева просматривается Клюс (Трубникова) Нина Матвеевна
( а на руках у нее восседает тоже... сынишка- это Николай Николаевич)
Я так понимаю, что фото на уровне где-то в июне 1957 года)

===============
Правда еще обозначений о том, что Толик будет военным, а Коля- спортсменом
..как-то не просматривается...
:!: Ой!!! ...Все таки, наши родители по молодости были КРАСИВЫЕ!!!
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №10 Клюс Николай Андреевич

Сообщение valvic » 07 фев 2013, 20:58

...Некоторый временной комментарий к предыдущему сообщению...
50 лет спустя
...увы, увы, увы... таких молоденьких Нины Матвеевны и Николая Андреевича увы... уже нет в живых...
А вот детвора ихняя, ...слегка подрасла во ВРЕМЕНИ ... и в размерах...
ИзображениеМаленький Коленька стал взрослым Николаем Николаевичем (на фото- слева);
чуть постарше... Толик- стал Анатолием Николаевичем (абсолютно ничем не уступаюший Н.Н.) /он в центре фото/
...Мало того, добавился еще один сынишка Николая Андреевича,( которого по естественным причинам нет на предыдущей фотографии), это Леонид Николаевич (на фото справа).
...Вот это все дети Нины Матвеевны и Николая Андреевича, только в нынешнем временном измерении...
...время то идет...
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №10 Клюс Николай Андреевич

Сообщение KlusNN » 16 мар 2013, 08:45

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фото№ 1.Фото№ 2.Фото№ 3.Фото №4

Фото №1 - По центру- Ніна Матвіївна. Зліва- бабуся Настя Василівна, зправа- бабуся Віра ( теща Олексія Андрійовича).
Фото №2 - Авраменко Марія Федотівна, Клюс Ольга Савельєвна, Клюс Микола Андрійович (з онуком Юрієм), Клюс Микола Миколайович, Клюс Настя Василівна.( перед поїздкою до м. Ленінград, 1983 р.)
Фото №3 - Клюс Микола Андрійович зі своїм сином Миколою ( 1955 рік)
Фото№ 4 - Клюс Настя Василівна з сином КЛЮС Олексієм Андрійовичем (50-ті роки минулого сторіччя)


ИзображениеФото№ 5 -
Клюс (Трубнікова) Ніна Матвіївна, Клюс Коля, Клюс Микола Андрійович
(м. Первокуральськ, 1960 р.)
KlusNN
Гость
 

Наше стареньке дворище...

Сообщение KlusNN » 13 апр 2013, 20:06

ИзображениеЗовсім недавно побував у гостях в свого брата Леоніда. За той час, коли господиня, дружина Леоніда, Тетяна, швидкоруч готувала святковий стіл - переглядали фотографіїї. Мою увагу зацікавило фото, яке Ви бачите. Скільки йому років, що за день місяця і на честь якої події зафіксовано все це фотоапаратом - сказати важко. Єдине, що це двір мого батька Миколи Андрійовича, де саме він і сфоторгафований. Та, якщо по великому рахунку - яка різниця в деталях, тим більше, що їх і відтворити немає можливості. Головне, що ми все памятаємо, адже в той час були події, які нічим не викарбуєш з нашої памяті. Можливо, це тому, що тут присутній головний фактор - ЦЕ НАША БАТЬКІВЩИНА !!!
KlusNN
Гость
 

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusNN » 13 июл 2013, 17:36

ИзображениеИзображениеИзображение
Три Клюса і всі Миколи.Під час навчання в ФЗО м. Константинівка, Донецька обл.
1948рік(батькові 19 років).
Останнє фото при житті БАТЬКА. Кінець лютого 2006р.

Анатолій КЛЮС
KlusNN
Гость
 

На могилках предків..

Сообщение KlusAN » 21 июл 2013, 09:21

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фото№ 1.Фото№ 2.Фото№ 3.Фото №4

Фото 1,2,3,4. -Родове кладовище "сиріток",х.Клюси.дв.10. Підготовка до поминального дня в 2013році.
===========================
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фото№ 5.Фото№ 6.Фото№ 7.Фото №8

Фото 5 -Біля батьків.Поминання 12.05.2013р.
Фото 6 -Мій батько Клюс М.А.
Фото 7 -Моя мама Клюс(Трубнікова) Н.М.
Фото 8 -Брат Клюс М. М. біля могилок батьків.12.05.2013р.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

След.

Вернуться в КАРПЦІ- історія жителів

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron