№10* КЛЮС Микола Андрійович

= хутір, ...дворища ...люди =

Модератор: KlusAN

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusAN » 12 фев 2017, 11:28

Мій батько, Клюс Микола Андрійович в своїх спогадах про історію х.Крайні Клюси указав, що хутір заселявся на початку 1800р.р. переселенцями з с. Капустенці.
Попрацювавши з архівними матеріалами в м. Суми ДОПУСКАЮ, що першим, хто переселився на територію дв.10 був Клюс Трохим (приблизно 1820-1830р.р.) з своєю родиною.
В сім'ї Трохима були діти, в тому числі Спірідон. Спірідон одружився на жительці х .Крайні Клюси - Парасці Галактіоновні (з дв.16).
В цій сім'ї були діти, в тому числі , Павло (1875 -1978р.р.), Оришка(Ірина), Тетяна, Трохим(19.9.1893р.н.).
Всі діти, крім Павла, по різним причинам виїхали за межі Клюсів.
Параска Галактіоновна приблизно в 1925 -1929р.р. пішла з життя. Пококоїться на родовому кладовищі "Алехтонів" дв.16.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusAN » 12 фев 2017, 11:51

Представляю форумчанам виписку з матеріалів Сумського обласного архіву . Метрична книга Вознесенської церкви с. Капустенці за 1890-1893р.р. Фонд 1185, опис2, справа 37, стор.38, зворот стор.39. Розділ. " РОДИВШИЕСЯ. 19.09.1893г. ТРОФИМ. Родители. Жители с. Капустенцы казённые крестьяне Спиридон Трофимович Клюс и его законня жена Прасковья Галактионовна. Восприемники(по сучасному хрещені батько та мати) жители с. Капустенці казённый крестьянин Григорий Максимович Клюс (це мій рідний ПРАДІД, в дужках доповнено мною Клюсом А.М.) и казачка Дарья Стефановна Поповичева.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusAN » 12 фев 2017, 12:19

На мій погляд ще один цікавий документ представляю форумчанам. Цей документ мені предоставила моя племінниця Терьохіна Наталья. Клюс Трохим для неї двоюрідний прадід. Виписка із Книги пам’яті Свердловської обл. по Клюсу Трохиму Спірідоновичу.
Родился в 1892 г., Украина, Сумская обл., Липово-Долинский р-н, хут. Марченко; украинец; Гаринский леспромхоз, лесоруб. Проживал: Свердловская обл., Гаринский р-н, п. Тесьма, РСФСР.
Арестован 20 апреля 1932 г.
Приговорен: 21 июля 1932 г.
Приговор: 5лет конц.л.зам.пересел.Вишеры.
Висновки по виписці зробіть кожний свої. Я свої думки нікому нав'язувать не хочу.
PS.Я поки що не зміг знайти дюдину яка росказала про х. Марченко. Велике прохання до всіх, хто володіє любою інформацією про цей хутір прошу повідомити мені особисто, або на сторінках форуму.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusAN » 12 фев 2017, 14:40

Павло Спірідонович одружився на жительці х. Вихторенки Сай Марії Вікторовні.
В цій сімї були діти, в тому числі Настя та Мотря(20.03.1919р.н.).
Настя Павловна в 1924р. виходила заміж за Гайдука Федора Остаповича і виїхала за межі Клюсів ( в х. Родуман).
В роки колективізації в Крпцях- Клюсах (1929 -1930р.р.) Спірідон Трохимович, його син - Павло з дружиною Марією та дочкою Мотєю вимушені були виїхати з рідного краю. Всі вони переселилися в с. Багерово(це 20км. від м. Керчь, Крим).
Всі пішли з життя і покояться: Спірідон Трохимович в с. Багерово, Павло Спірідонович та його дочка Мотя в м. Севастополь, Марія Вікторовна в м. Ніжнєгорськ.
Деякий час разом з родиною Спірідона Трохимовича разом (в одній хаті) проживала родина мого прадіда Клюса Григорія Максимовича. Після того як Спірідон Трохимович з своєю родиною виїхав до Криму, Григорій Максимович став господарювати самостійно на дв.10.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusAN » 12 фев 2017, 15:04

Представляю форумчанам виписку із Сумського архіву Фонд 1185, опис 2, справа 78, стор.241. Метрическая книга Вознесенской церкви с. Капустенцы.1904-1905г.г. часть вторая " О бракосочетании
" Счёт браков 26. 23 апреля 1904г. с. Капустенцы. Казённый крестьянин Павел Спиридонович Клюс, православного вероисповедания, первым браком, 19 лет.
Невеста. с. Капустенцы, дочь казака Мария Викторовна Саева, православного вероисповедания,19лет.
Поручители. По жениху с. Капустенцы казённый крестьянин Григорий Иванович Жогло, Алексей Григорьевич Курлейко.
Невесте.Каз. крестьянин Михаил Павлович Гришко и казак Наум Петрович Вербицкий.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusAN » 04 мар 2017, 12:21

Дальніше вивчення історії дворища показує,що на території дв.10 в числі перших переселенців з с. Капустенці,крім людей указаних в попередніх повідомленнях, була і сім'я Клюса Максима- дружина та два сина: Григорій , приблизно 1865р.н., та Іван, приблизно 1868р.н.
Родинний зв'язок Сім'ї Клюса Максима, та сім'ї Клюса Трохима(старшого) ще потрібно вияснити.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение Ганна » 15 мар 2017, 13:27

Анатолий Николаевич, добрый день, может подскажите, что у нас со свьязью? С ув. Анна Петровна.
Ганна
Пользователь
 
Сообщений: 164
Зарегистрирован: 03 апр 2014, 14:56
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение valvic » 17 мар 2017, 19:55

Насчет связи:Временно "глючил" Форум и даже не работал. Проводились "ремонтно-восстановительные" работы. Сейчас все нормально.
Клюс А.Н. временно находится в "командировке" (где-то 10 дней) на своей исторической родине ( в Саях). А там, Интернета-нету, да и занимается он житейскими неинтернетными делами. Сказал, что в пнд. 20 марта выедет к себе в Ворожбу, оттуда он и выйдет на связь с Вами... Так вот...
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение Ганна » 17 мар 2017, 20:36

Виктор Николаевич, огромное спасибо за добрые вести. С ув. Анна Петровна.
Ганна
Пользователь
 
Сообщений: 164
Зарегистрирован: 03 апр 2014, 14:56
Благодарил (а): 1 раз.
Поблагодарили: 1 раз.

Re: №10* КЛЮС Микола Андрійович

Сообщение KlusAN » 06 июн 2017, 09:02

Доповідаю форумчанам сумну новину. Перестало існувати родове гніздо Клюсів-Сиріток. Дв.10 проданий на розборку. Ведуться активні роботи по утілізації дворища.
Аватар пользователя
KlusAN
Головний Історик Карпців
 
Сообщений: 725
Зарегистрирован: 02 дек 2012, 09:17
Откуда: м. Лебедин, Сумської області
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 11 раз.

Пред.След.

Вернуться в КАРПЦІ- історія жителів

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2

cron