Блиск та вбогість "Саївської сільської ради"

Блиск та вбогість "Саївської сільської ради"

Сообщение valvic » 10 сен 2017, 09:15

Блиск та вбогість "Саївської сільської ради"

Ні-ні!!! Мова піде не про Саївську сільську раду, як адміністративну одиницю, де Головою знаходиться вельмишановний Г.А.Валюх. Мова піде про Громадський інтернет-форум "Саївська сільська рада", адміністратором якого є В.М.Валюх. Мова піде про проблеми функціонування зазначеного Форуму.
=====
Для того, щоб зрозуміти весь контекст подій повернусь на відстань п’ятирічної давнини. Воно, звісно, цей аспект і нецікавий, але потрібно ЗНАТИ передумови створення Громадського форуму "Саївська сільська рада" (далі- Форум).
Так от, біля шести років назад, одна ОСОБА (похилого віку) вирішила трішки потренуватися в створенні різних інтернет-сайтів (форумів). ...Ну от так йому захотілося. Ніякого відношення зазначеного до професійної діяльності (кадровий менеджмент) чи до комерції це не мало. Просто от так... створюють же інші різні сайти, форуми, а чому б самому не спробувати???
Почав вивчати різні програмні премудрості, розбиратися с доменами та хостингами, підходами (ідеологією) створення різних сайтів та форумів. Ретельно ось ця ОСОБА (догадуєтесь, хто це???) вивчила різні шаблони, комп’ютерні програми (інформаційні системи) для створення відповідного інтернет-продукту ( т.зв. CMS). Переглянув ретельно різні принципи побудови та підходи, зокрема: WordPress, Joomla, Nethouse, PhpBB, uCoz, тощо...
А що??? ...не святі ж горшки ліплять!!! Словом, підхід до створення Форуму був чисто пізнавально-технологічний. Викупив (закупив) собі доменне ім’я - "https://karptsy.com.ua/", окремо-ізольований хостинг на 10 Gb., зупинився на CMS-оболонці - PhpBB. Словом, підготувався до інтернет-програмного експерименту.
Постало питання, а на яку ТЕМАТИКУ організовувати Форум?? І тут (з якого це дідька??), моя увага зупинилася на моєму хуторі Карпці. Типу того, щоб на форумі поспілкувалися Земляки з хутора Карпці. Спочатку (на протязі першого місяця існування) цей форум і називався "Земляки хутора Карпці". Але я швиденько зрозумів, що це "явно невиправдані надії" і розширив "сферу впливу" до "Саївська сільська рада".
Словом, "губи розкатав" по повній схемі. Таким чином, 16 грудня 2012 року було запущено в інтернет означений Форум.
О!!! які були радужні надії!!! Це ж розумієте!!! всі земляки (Саївчани), які розкидані по білому Світу мають можливість спілкуватися на різну тематику стосовно історії та життя-буття нашої маленької Батьківщини (с. Саї з округами). Пішла "розкрутка" Форуму. Ой чого тільки на ньому не появилося... Це і цикл фільмів від Миколи Миколайовича Клюса "Золоті розсипи Карпців", спомини наших старожилів, і спортивний розділ від М.М.Клюса, а также його поетична сторінка. БЛИСК!!! ...заворожуюче...
Окремо необхідно відзначити наполегливість Анатолія Миколайовича Клюса. Він піщинка-за піщинкою зібрав ( і продовжує збирати) відомості про дворища х. Карпці, історію їх жителів. Ви багато хуторів в інтернеті знайдете, де детально описане кожне подвір’я, з фотоілюстраціями та описами??? Я не думаю, що взагалі знайдете... БЛИСК!!! ...заворожуюче. Так оці два Клюси ( А.М. та М.М.) навіть умудрилися спровокувати на написання В.Валвіком деяких творів на сільську тематику, зокрема "Гуси-мої гуси", "Сім чудес Світу".
В свій час активно почала співпрацювати на форумі Наталія Володимирівна ШАЛДА (Ковтун). Оце фахівець!!, в галузі психології. Мало того, що вона навколо дворища всю можливу і не можливу інформацію зібрала, так вона ще "розкрутила" деякого В.Валвіка на написання казок "Бібліотечна рапсодія", "Джентельменський порив". БЛИСК!!! ...заворожуюче!!
Ну, це все стосується Карпців... А що ж Саївська сільська Рада???, зокрема, безпосередньо село Саї??? для них (саївчан) були створені різні розділи, і про Саївську сільську Раду, і про життя-буття саївчан, навіть позначено підхід до опису "Саї- історія жителів". Було здійснено розробку початкових елементів до різних Ключових моментів (Спортивні новини, Реклама, "Пам’ятаємо, не забуваємо", Молодіжний розділ, Фотоальбоми, тощо...). Все було підготовлено, прямо таки ...на вищому рівні,БЛИСК!!!
...Словом, добренько Пісня співається, та струни забарахлили...
======
...Спливав час, багатенько часу...
=========
Основні ініціатори публікацій злегка "видохлися", інтенсивність подання інформації почала поступово зменшуватися і досягла критичної межі. Та це і зрозуміло, і той-же Клюс А.М. і той-же Валюх В.М. знаходяться і проживають не в селі Саї, не в поділах Саївської сільської ради, а далеко-далеко за її межами. Тому поточною інформацією вони володіють за принципом "десь щось від когось почув". Інші ж Користувачі (мається на увазі - "зареєстровані користувачі") потихеньку активність збавили і фактично впали в "летаргічний сон". Спілкування на форумі (як очікувалося) не здійснилося.
Мало того, не получилося самого головного - не вдалося налагодити так звані "кореспондентські зв’язки" з Сільською радою.
Кореспондентські зв’язки - це постачання поточної інформації (за моб. телефоном, чи електронною поштою).
...От проходять в Сільраді якісь події (глобальні, святкові, або траурні, інші), а на Форумі вони не висвітлюються. Чому?? Та тому, що з жителів Саївської сільради, НЕМАЄ зареєстрованих Користувачів, які могли б робити публікації. Мало того, не вдалося визначити коло телефонних КОРЕСПОНДЕНТІВ, які б могли надавати любу, навіть необтесану інформацію для її розміщення на Форумі. Звісна річ, при наявності такої інформації Адміністрація (Валюх В.М., Клюс А.М.) допомогла б її помістити на Форумі.
В Карпцівському "кутку" зроблено розділ "Карпці- історія жителів". Це унікальний історичний розділ за основного авторства Клюса Анатолія.
Була здійснена спроба зробити відповідний розділ і для села Саї. Навіть (для проби) розміщена Історія трьох дворів, була спроба створити Картосхему... Але ж, ...хто буде це Творити, мало того, хто надасть інформацію??? ...Повна мовчанка.
Вважалося, що до цього процесу підключаться школярі середньої школи (під зацікавленість керівництва школи). А тут, напевне, часи уже не ті, старі... коли школярі, наповнені енергією пошуку збирають по крихітках історію Дворищ с. Саї... Не ті часи...
Та і чи є школярі в школі??? ... мається на увазі контингент для виконання цих доручень. Відповідь негативна - школярів немає. Та і ціннісні орієнтири як у школярів, так і в шкільного керівництва уже не ті, що були в далекі часи моєї юності. Все міняється...Вбого якось це...
...Створений окремий Молодіжний розділ, де могла спілкуватися між собою молодь. Так цей розділ і "завис" пустопорожнім, хоча в ньому Молодь ( в т.ч.- Учні) могли б спілкуватися за любою тематикою (про що хочеш).
Створювавсярозділ для РЕКЛАМИпо Сільській Раді. Кожний "вішає" оголошення чи рекламу на любу тематику, причому безкоштовно. Головне, щоб вона стосувалася Саївського регіону. Спроби "розкрутити" розділ були, але безрезультатні.Вбогість...
Оголошення, інформація безпосередньо по Сільській Раді(репортажі про засідання, актуальні проблеми життєдіяльності, обговорення, тощо).
Такий розділ створено, але ж він зостався пустопорожнім. Очікувалось, що Адміністрація Саївської сільської ради всіляко використає інформаційні можливості форуму, але... Напевне, вирішення інших, життєво-важливих питань находиться в такому стані, що ...не до Форуму. Нікому вести, ніхто не надає інформацію для заповнення, наприклад засідань, тематика, проблеми, та в кінці кінців- поточні новини. Платформа (Форум) є, а от інформаційного насичення немає. Навіть елементарної інформації немає. Вбогість...
Окреме питання- це Саївська середня школа (якщо по старому величати). Створено та функціонує Сайт "Саївська середня школа". Хочу сказати, що Сайт чудовий, від конструкції до інформаційного насичення. Але є деякі ..."але". По перше Сайт Саївської середньої школи є ОФІЦІЙНИЙ і там, що заманеться не опублікуєш. По друге - Сайт за своєю конструкцією не призначений для спілкування. Це своєрідна інформативна візитівка. Є там "гостинна книга", але вона призначена в основному для ВІДГУКІВ та конкретних ЗАПИТАНЬ. А це не спілкування. Навіть зворотній зв’язок між Сайтом та Користувачами встановити за допомогою "гостинної книги" фактично неможливо. Словом - Сайт- це не спілкування.
На Форумі "Саївська сільська рада" створено було безліч розділів стосовно Саївської Середньої школи. Тут і тематичні розділи про зустрічі, і про Історію школи і про... все інше. Але і розділи призначалися не для ДЕМОНСТРАЦІЇ а для спілкування.
Якось, Адміністрація Форуму вважала, що оці Розділи про Школу стануть органічним доповненням до шкільного Сайту. На Сайті- дивляться, в Форумі- спілкуються. Ага!!! зараз... побігли!!!... Пустота та вбогість...
Була надія щодо створенняГалереї пам’яті вчителів. Навіть на деяких вчителів були відкриті окремі теми ( до пр. Шаповалов Г.П., Шаповалова Є.М., Сай Г.Г., Сай А.К.). І в каждому розділі, на кожного учителя є можливість зоставляти відгуки, коментарі, спомини. "Пшик" фактичний получився!!!. Воно нікому надавати інформацію не хочеться. Ніхто не хоче цим займатися... Ілюзія стосовно того, що ... мовляв ШКОЛЯРІ в пошуковому режимі зберуть інформацію (шаблони були надані) і буде створена оця Галерея ... На цьому і "застопорилося".Знову, інформаційна ВБОГІСТЬ.
...Та Бог з нею, Сільською школою. Очікувати від неї якоїсь активної підтримки не приходиться, у цієї школи- Головна задача- якимось чином УЦІЛІТИ!!! ...Не ті тепер часи, НОВІТНІ (не соціалістичні). Вбогість...
...Поздоровлення та привітання- є і цілий розділ, і навіть НАСИЧЕННЯ. Блиск, та й годі!!! Але, якщо уважно придивитися, то там "по кругу" поздоровляються одні і ті ж особи. А чому??? Та тому, що я більше нікого не знаю (а всі інші мовчать!!! і по телефону і по Е-майлу). Правда зараз і я вже перестав поздоровляти... Кого??? Як?? ...вбогість.
...Співчуття рідним та близьким(повідомлення про трагічні події). Тут інколи інформація виставляється в екстремальному плані. Так, для прикладу після смерті Крупського В.А. на Форумі інформація появилася через 15 хв).
Знову ж, поступає інформація - публікується, а не поступає, то звісна річ, ВИБАЧАЙТЕ... а вона не поступає. Словом, публікується інформація за принципом, ...що сам випадково взнаю, ...або що мені надасть Клюс А.М. Іншої інформації немає. З села Саї та її округ вона не надходить. Словом, ВБОГІСТЬ.
Багато тут можна говорити про різну тематику ( і літературну і футбольно-спортивну, і жартівливу) але скрізь публікується фактично Клюс А.М. та Валюх В.М (це в останній час). Є ще одна користувачка з С-Петербургу ("Ганна") яка терпеливо і наполегливо тримається за Форум а так, учасників (зареєстрованих Користувачів, які беруть участь в роботі Форуму) немає... Вбогість величезна.
...Окрема тема-це виставлення фотографій.На Форумі велика Фототека різних фотографій на різну тематику. Але за ними необхідно слідкувати (звісна річ, це справа Адміністрації, зокрема Валюха в.М.). В інтернеті, як в своєрідному "киселі" все двигається, на місті нічого не стоїть. Тому на деякі фотографій втрачається ЗВ’ЯЗОК між Форумом та Платформою зберігання (бібліотеками). Ці зв’язки необхідно відновлювати. Марудна задача, але ...чи необхідно це робити??? Ну, якщо Форум фактично НЕ ПРАЦЮЄ, то навіщо мені возюкатися, тратити час на відновлення??? Тому, в деяких місцях замість фотографій виникають "пусті" квадратики з надписом "Изображение". Словом, фото є, але його необхідно поновлювати... А доцільність???
ДЕЯКІ УЗАГАЛЬНЕННЯ: Що досягнуто в результаті майже шестирічного функціонування Форуму.
Перевірена гіпотеза про те, що люди готові інколи "зазирнути", щось почитати, ...але не брати участі. Причин дуже багато (корова, поросята, гусята, тощо). Словом, спілкування НЕ ПОЛУЧАЄТЬСЯ!!! ...Вбогість.
Здійснені фундаментальні дослідження стосовно історії хутора Карпці ("Карпці- історія жителів"). На підставі цих досліджень видана книга "Мої Карпці" (автор Клюс А.М.). Це, напевне одна з головних причин того, що Форум поки що НЕ ЗАКРИТИЙ.
А тепер відносно мене (особи, яка створювала форум, системного адміністратора, Адміністратора, та особи, що забезпечує програмну, а головне - фінансову підтримку проекту), ну це про Валюха В.М.
Як не дивно, я також досягнув деяких цілей, зокрема:
навчився програмуванню в різних оболонках створення та ведення Сайтів і Форумів, та шестирічну апробацію;
набув досвід в веденні Сайт-форумів (форумів), створив багато ПРОБЛЕМ та вишукував шляхи їх вирішення
на базі отриманого досвіду створив свій Літературний Сайт-Форум "Віктор Валвік: проза" (там, правда дещо інші підходи);
розпочав апробацію та втілення різнопланових Фейсбук-груп, зокрема Групи "Саївська сільська рада". Потренуюсь ще там...
Як бачите,мої Цілі не пов’язані з ностальгією, сентиментальністю, тощо. Вони абсолютно праксеологічні. І на даний час мої мотиваційні устремління ВЖЕ повністю реалізовані... Мені- Валюху В.М. (персонально) оцей ФОРУМ ...НЕ ПОТРІБНИЙ!!! ...А ВАМ ВСІМ???
ВИСНОВОК. ...Подивимося, якщо до Нового 2019 року цей форум якимось чудом не ОЖИВЕ (виключно завдяки форумчанам, жителям с. Саї та землякам) , то тоді він просто... Словом, з Нового року я в фінансовому плані НЕ ПРОПЛАЧУ ХОСТИНГ. Спочатку при заходження на Форум появиться повідомлення "Форум тимчасово закрито", через тиждень-"спеціальний знак НЕДОСТУПНОСТІ", а потім ...навіть поминання щодо зазначеного Форуму щезне з інтернету. Зразу акцентую: - ніяку фінансову допомогу НЕ СПРИЙМАЮ!!! Тут, або Форум працює, або... просто ліквідується.
"Якщо дерево засохло, то його не удобряють і не поливають, його спилюють, викорчовують, і на цьому місці садять Нове дерево".
Пройде час, все зміниться. Інтернет-технології проникнуть в суть життя жителів Саївської сільської ради. Іншими ініціаторами буде створено Новий Сайт (чи Форум), на якому будуть спілкуватися ВСІ жителі с. Саї (після роботи, корови, поросят та гусят). ... ... Життя буде іти...
==========
Аватар пользователя
valvic
Администратор
 
Сообщений: 572
Зарегистрирован: 23 ноя 2012, 17:43
Откуда: г.Васильков
Благодарил (а): 20 раз.
Поблагодарили: 4 раз.

Re: Блиск та вбогість "Саївської сільської ради"

Сообщение natali » 08 май 2018, 20:39

Розумно! З жартами і іронією і сумно одночасно!
Аватар пользователя
natali
Пользователь
 
Сообщений: 95
Зарегистрирован: 20 июн 2013, 14:26
Откуда: г. Шостка, Сумская область
Благодарил (а): 0 раз.
Поблагодарили: 4 раз.


Вернуться в Правила ФОРУМУ

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron